Online Eğitimin 5 Avantajı!

Haber Detayları

Covid-19 Pandemisi esnasında tüm dünya ile birlikte Türkiye'de evden çalışma , online iletişim, online toplantılar ve online eğitime tam manasıyla geçiş yaptı. İlk zamanlarda evde kalmak genel alışkanlarımızdan ayrıldığımız için zor gelsede bir süre sonra konforlu bir çalışma ortamına dönüşmesine hep birlikte deneyimledik. Online iş yönetimi, toplantılar ve eğitimler günlük hayatımızda bir çok avantaj sağladı. Şimdi size online eğitimin 5 avantajını paylaşacağız.

1) İstediğiniz zaman  7/24 Eğitim

Online eğitim sistemi size zamanınızı kendinize göre kullanmanıza fırsat sağlar. Katılmak istediğiniz eğitimi satın aldıktan sonra belirli bir saat aralığında dersleri tamamlamak zorunda değilsiniz, gün içerisinde ne zaman uygun vaktiniz olursa eğitime giriş yapıp süreci başarılı ve verimli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Size bağımsız bir zaman planlaması imkanı sağlar.

2) Mekan bağımsız 

Geleneksel eğitimde istediğiniz eğitime dahil olmak için eğitmenin ve eğitim organizasyonunun gerçekleştirildiği şehirde yaşamanız gerekir. Hatta en yakında bölgede. Online eğitim istediğiniz eğitmenden, istediğiniz eğitimi mekan bağımsız bir şekilde dünyanın her yerinden dahil olmanıza imkan sağlar.

3) Tekrar izlenebilir

Geleneksel eğitimlerde bazen dersi kaçırabilirsiniz, derste dikkatiniz dağılabilir veya bazı konuları kaçırdığınızı hissederseniz ders sonrasında tekrar geri dönmeniz ve dinleyebilmeniz için yine ekstra bir fiziki etüt veya ek ders talep etmeniz ve onun içinde eğitim alanında bulunmanız gerekmektedir. Online eğitim sizi mekandan bağımsız olarak anlamadığınız konuları tekrar geri dönme ve izleme imkanı sağlar ve dilediğiniz kadar bu süreci tekrarlayabilirsiniz.

4) Canlı Soru-Cevap

Satın aldığınız eğitim ister online olsun , ister uzaktan eğitim olsun aklınıza takılan sorular için anında eğitmene mesaj yollamak sorunuzu sorabilir ve yanıt alabilirsiniz. Eğitim süresi dışında aklınıza gelen soruları sisteme tekrar girerek eğitmene soru sor linkinden sorabilir ve eğitmenden yanıt alabilirsiniz. Bir süre sonra eğitime katılan kişilerin sorduğu sorulardan oluşan Sık Sorulan Sorular arşivi oluşacak ve burada diğer eğitim katılımcılarının sorularını görerek, farklı bakış açılarını inceleme fırsatınız olur.

5) Trafikte kaybedeceğiniz zaman size kalır

Bir çok geleneksel eğitim programına katılmak için eğitimin yapılacak mekana ulaşmanız gerekmektedir. Bu nedenle evinizden veya iş yerinizden çıkıp eğitim alanına gitmeniz için trafiğe çıkmanız ve yolda zaman geçirmeniz gerekmektedir. Ortalama her bir ders için 1 saat giriş ve 1 saat dönüş olarak varsayarsak bir eğitim programının bir günlük ders programına dahil olmak size ortalama 2 saati yolda geçirerek kaybetmeniz neden olur. Online eğitimde bir internet bağlantısına erişmeniz yeterli olur. Trafikte kaybedeceğiniz zaman hayat kalitenizi yükseltmek için size kalır.